Kontakt

Här finns kontaktuppgifter till respektive förbund och administratör. För frågor och funderingar kring nuvarande eller potentiella insatser kan du kontakta katalogadministratören för ditt område. Redaktionen hjälper dig att svara på frågor ring hemsida och teknikaliteter, hur man kan ansluta sig till katalogen, utvecklingsidéer med mera. Vill du lämna feedback eller komma med förslag på hur vi kan göra verktyget bättre går det bra att höra av sig till såväl administratör som redaktion och ledningsfunktion.  

 

Redaktion och ledningsfunktion

 

Samordningsförbundet Centrala Östergötland – Kinda, Linköping och Åtvidaberg

Redaktionens gemensamma mail
insatskatalogen@samordning.org 

Johanna Lindblad, nationell katalogadministratör
070-657 53 00
johanna.lindblad@linkoping.se

Emmy Olsson, lokal katalogadministratör
072-552 12 13
emmy.olsson@linkoping.se

Ida Olofsson, Projektledare
070-388 82 84
ida.olofsson@linkoping.se

 

Övriga medverkande förbund - katalogadministratörer

 

Göteborg

Göteborg Väster - Stadsdelarna Askim-Frölunda-Högsbo och Västra Göteborg
Malin Ericsson
072-549 89 40
goteborg@insatskatalogen.se 

 

Jönköpngs län

Finnveden - Gislaved, Gnosjö, Värnamo
Liselott Edvinsson
liselott.edvinsson@gislaved.se 

Södra Vätterbygden - Habo, Jönköping, Mullsjö, Vaggeryd
Maria Alfredsson
0370-67 80 57
maria.alfredsson@vaggeryd.se 

 

Kronobergs län

Värend - Alvesta, Lessebo, Växjö och Tingsryd
Katarina Bodin
0470-411 94
insatskatalogen@sfvarend.se

Sunnerbo – Ljungby, Markaryd och Älmhult
Emelie Lindström
072-162 83 86
emelie.lindstrom@ljungby.se

 

Västmanland

Norra Västmanland - Fagersta, Hallstahammar, Norberg, Sala, Skinnskatteberg och Surahammar
Pia Adamsson
073-662 93 59
pia.adamsson@koping.se

Västerås – Västerås
Pia Adamsson
073-662 93 59
pia.adamsson@koping.se

Västra Mälardalen - Arboga, Kungsör och Köping
Pia Adamsson
073-662 93 59
pia.adamsson@koping.se 

 

Östergötland

Östra Östergötland - Finspång, Norrköping, Söderköping och Valdemarsvik
Anna Hansdotter
072-598 67 60
anna.hansdotter@norrkoping.se

 

Stockholm

Huddinge Botkyrka Salem - Huddinge, Botkyrka och Salem
Elisabeth Afram Söderström
010-486 00 72
elisabeth.afram-soderstrom@arbetsformedlingen.se

Stockholm Stad - Stockholm Stad
Masood Khatibi
076-12 49 182
masood.khatibi@extern.stockholm.se

Södertälje – Södertälje
Elisabeth Afram Söderström
010-486 00 72
elisabeth.afram-soderstrom@arbetsformedlingen.se

Roslagen – Danderyd, Norrtälje, Täby, Vallentuna, Vaxholm och Österåker
Pernilla Carlsson
pernilla.k.carlsson@arbetsformedlingen.se

Östra Södertörn - Haninge, Nynäshamn och Tyresö
Margareta Nylander
08-606 92 53
margareta.nylander@haninge.se

Karin Benzler
08-606 55 74
karin.benzler@haninge.se

VärNa - Värmdö och Nacka
Sofia Sjöblom
072-567 72 04
sofia.sjoblom@finsamvarna.se 

Sundbyberg
Catarina Örtengren
08-706 80 37
catarina.ortengren@sundbyberg.se

Sollentuna - Upplands Väsby - Sigtuna
Kipa Poikolainen
073-915 17 89
kirsi.poikolainen@sollentuna.se

Roger Sjöberg
073-765 30 56
roger.sjoberg@sollentuna.se


Gävleborgs län

Gävleborg - Bollnäs, Gävle, Hofors, Hudiksvall, Ljusdal, Nordanstig, Ockelbo, Ovanåker, Sandviken, Söderhamn
Angelica Gabrielsson
070-660 83 24
angelica.gabrielsson@forsakringskassan.se


Västernorrlands län

Sundsvall - Sundsvall
Emil Ulander
070-101 45 69
emil.ulander@sundsvall.se

Emelie Lundgren
073- 275 32 44
emelie.lundgren@sundsvall.se